LIVING THE DREAM

3/12/2017Taky vám trošičku ty slova zhořkla v puse, když jste je přečetli? Mně taky.  
A taky jste si řekli: "to nám zase bude kázat, jak se máme vydat do světa blablablabla cestování blablabla objevování a blablabla neseďte doma na zadku." Heleďte, pořád lepší, než kázání, jak maso s mlékem špatný a máte žrát kamení, že.
Uvědomila jsem si jednu věc, pokud to v sobě nemáte, tak i kdybych vám tady dala 50% slevu na všechny letenky do celého světa, stejně nikam nepojedete, protože na to prostě nejste. A to je samozřejmě úplně v pořádku! Každý má ten sen někde jinde.
Já měla tu možnost a sílu si ujasnit, že makat na nikoho od nevidim do nevidim nebudu. I kdybych měla žrát to kamení. Že za lavicí už sedět nechci a s tím se pojí i to, že nemam potřebu, aby mě neustále někdo někde shazoval, protože se jim buď nelíbí moje práce, píle či zapálení pro danou věc. Nejsem jednoduše kariérista a díky bohu za to. A taky nepotřebuji nikomu nic dokazovat.

Abych se jako obvykle nezakecala a dostala se k jádru pudla, chtěla jsem vám říct o tom, co je pro mě žít ten svůj sen. A to je jedno důležitý slovo, není to vášeň pro cestování, zkoumání, není to láska pro nová místa. 
ZVĚDAVOST. 
Je to ta nemilá lidská vlastnost, kterou dost lidí odsuzuje a proto jí dost lidí nemá. Zvědavost je přece špatná, protože jak řeknou v angličtině, zabila kočku a u nás řekneme: není hezké strkat čumák do cizího. 
Ono totiž ukojovat tu zvědavost je nejlepší. A hlavně nemít nikdy dost. Jakmile totiž máte dost, tak je s vámi ámen. Ať už děláte kariéru, vychováváte děti, pomáháte lidem či jen tak tvoříte.
Pokud jste kreativní osoba, tak musíte být jen a jen zvědaví, jinak to přece nejde.
Trvalo mi to dlouho si to uvědomit. Často jsem si myslela, že toho chci až moc a není tomu tak. Chci jen zkoumat všechny ty rohy světa, ať už jsou to jen rohy v českém ráji.
Čím totiž jste víc zvědaví, víc toho prozkoumáte, zjistíte, obohatíte se a vylezete z toho všeho zase o něco víc přechytračení.
A to je prosím vás, ten můj vysněný sen. Stále být zvědaví a stále něco objevovat a nikdy mi to není dost. A proto mi už nevadí, že se budeme znovu stěhovat. Nejen, že jsem si zvykla, ale kdo ví, co nás čeká za dalším rohem? 


You Might Also Like

9 COOL COMMENTS

 1. Nemyslím si, že zvědavost je špatná vlastnost :-) Spíš záleží na druhu zvědavosti :-) Nebo na stylu, jakým se u daného člověka projevuje. Znám jen jednu nezdravou a špatnou zvědavost - když člověk strká nos do života jiného člověka, který o to nestojí a dotyčný to nerespektuje.

  Králičí máma

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak samozrejme, ja myslela spis tu zvedavost po prozkoumavani a rozsirovani si obzoru. Ne obzoru vedle u sousedu :) :)

   Delete
  2. Však jo, já to vzala v odpovědi obecně :-D

   Delete
 2. Podle mě vycestovat by měl každý. Buď se mu to bude líbit a nebo se mu to líbit nebude a může se vrátit domů. Ale pokud nezkusí, tak neví.
  Zvědavost je fajn. Taky jí mám. A potřebu pořád zkoušet něco nového a tak. Je to vážně fajn a baví mě to :)

  Travel with Marky || Život v Americe

  ReplyDelete
 3. Amen, Anetko, líp bych to asi nevyjádřila. :) <3

  ReplyDelete
 4. Líbí se mi, jak si tu myšlenku zahrnula do širšího kontextu. Mně ta zvědavost koresponduje taky i s tou vášní a touho něco dělat. Přijde mi, pokud děláme to, co náv baví, zajímá, tak to jde docela ruku v ruce, že jsme "hladoví" po dalším, snad jsem to vyjádřila, tak jsem jsem chtěla :D

  ReplyDelete
 5. Souhlasím.. Správný druh zvědavosti je potřeba a tak nějak bych řekla, že by ji měli mít všichni, protože mi přijde strašně správné prozkoumávat svět a různé zajímavé oblasti (ať už doopravdy oblasti jako místa, nebo oblasti jako okruhy vzdělávání)

  Anet explores the World

  ReplyDelete
 6. Krásně napsané :) zvědavost je vlastně touha po zjištění a o poznání nových věcí, já ji nevidím jako negativní vlastnost :) http://timewithjanii.blogspot.cz/

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)